Categories
blog

Dani ve Valentino, Dünya Kupası hakemleri olabilir

Dani ve Valentino, Dünya Kupası hakemleri olabilir

Farklı KTM yarışma takımlarının üyeleri gibi giyinmek isteyenler, Mekanik hattı atölyeye odaklanırken, seçenekleri Replica kitidir. Ve Vurgu, spor için teknik giysilerin, egzersiz için nefes alabilen ve çabuk kuruyan giysilerin, KTM elbiselerinin ön plana çıktığı harika bir yeniliktir.

2001’de piyasaya sürüldüğünden beri satılan 230.000’den fazla birimle Yamaha TMax, maxi scooter’ların kralıdır. Altıncı nesil, diğerleri arasında çekiş kontrolü, dokuz kilo daha az ağırlık, daha fazla yük kapasitesi ve akıllı anahtar ile birlikte gelir.

10/01/2017

13: 52’de CEST

Sergi Mejias @kafadergisi

Ek olarak, Japon firma üç versiyon önermektedir. ABS giriş modelidir, SX’in iki güç dağıtım modu vardır ve DX, ısıtmalı tutma yerleri, üç sürüş modu, hız sabitleyici ve ön camın elektrikli yükseklik ayarı ile serinin en üstündedir.

Daha donanımlı versiyonu test etme ve hem ağırlık kaybı hem de bağlantı çubuklu yeni arka süspansiyon (işlem daha etkili) goldbets.top ve motorun tepkisi nedeniyle çeviklik ve sürüş kolaylığındaki sıçramayı not etme fırsatımız oldu. elektronik gaz kelebeği, daha yumuşak ama istersek daha güçlü.

Şehir bazında hala selefi kadar etkilidir, ancak başlangıçlardaki tepki daha tatlıdır. Bununla birlikte, ayakta dururken, merkezi tünel geniştir ve bacakların ayakta durmak için daha geniş bir kemer çekmesi gerekir. Çekiş kontrolü, kaygan zeminlerde bir vahiy olacak.

TMax, hızlı yollarda seyahat ederken çok rahat ve daha sportif motosikletleri kıskanacak çok az şeyimiz olan virajlı yollarda etkilidir. TMax fiyatları ABS için 12.299 Euro’dan başlıyor ve SX için 13.199 Euro’dan DX için 14.199 Euro’ya çıkıyor.

Lehine

Dinamizm Ekipman Ayrıcalığı

Karşısında

Merkezi tünel genişliği 

Veri Sayfası

motor: 2 silindir silindir kapasitesi: 530ccpower: 45 hp çalışma ağırlığı: 213 kilo sele yüksekliği: 800 mmcap. tank: 15 litre fiyattan: € 12,299

MotoGP Dünya Şampiyonası son aşamasına giriyor. Marc Márquez’in Aragon’daki galibiyetinden sonra, Cervera sürücüsü Andrea Dovizioso karşısında 16 puan ve Maverick Viñales karşısında 28 puan önde.

25 Eyl 2017, 18:53 CEST

Sergi Mejias @kafadergisi Marc Márquez

Sezon ilerledikçe, şampiyonluk mücadelesi üç yönlü oldu.

Başlık için Dovizioso ve Viñales vardır. Biz üç kişiyiz, hem Valentino hem de Dani daha uzaktayız ve üçünün de başarısız olması zor.

Başlık dövüşü için Dovizioso’ya güveniyor muydunuz?

Dürüst olmak gerekirse hayır ve bence birkaç kişi; hatta başladığı yoldan sonra. Mugello’ya kadar büyük bir Dovi çıkmadı ama şimdi oraya geldi. Ducati’nin de ileriye doğru bir adım attığı da doğrudur. Bir Desmosedici’nin arkasına geçmeden önce zayıf bir nokta gördünüz ama şimdi değil.

Kimin daha fazla Dovizioso veya Viñales’i kontrol etmesi gerektiğini düşünüyorsun?

İki ikisi. Ducati ve Dovi Motegi ve Sepang’da çok güçlüler ve Phillip Sland ve Valencia’da Maverick, çünkü bu devrelerde her zaman hızlıydı. Açıktır ki tüm parkurlarda hızlı gitmeliyiz çünkü yağmur yağabilir, kuru yarışlar, ıslak yarışlar olabilir, bayraktan bayrağa ve önemli olan tamamlanmış olmaktır. Çarptığım parçanın iç huzuruna sahibim, her zaman orada olmadığımı izle. Dünya Kupası çok çok az sayı ile belirlenecek.

Zamanı geldiğinde, Ducati ve Yamaha’da ekip emirlerinden korkuyor musunuz?

Şu anda bizim kutumuzda düşünmüyoruz çünkü Dani’nin hala seçenekleri var. Ben artık takım emirlerinin olmayışından yanayım. Son yarışlara baktığımda, odaklanırsam ve işi iyi yaparsam, burada bir fark yaratmanız gerektiğine ikna oldum. Ducati’de olacağı açık, biz onu zaten Misano’da sezdik ve sonunda Yamaha’da bir unvan için savaşan bir fabrika ve sonuna kadar olmayacak.

Dani ve Valentino Dünya Kupası hakemleri olabilir mi?

Bence herkes hakem olabilir. Valencia’da bir noktayı kaçırabileceğiniz bir Dünya Kupası. % 100 vermeye çalışacağız. Herkesi kontrol etmelisiniz çünkü Petrucci ile geçen güne bakın, bu beş puan fazla benden beş puan daha fazla ve Dovizioso’dan o beş noktada olacağımı ve lider olduğumdan bahsediyor olurduk.

Sezon sonunda bıraktığınız parkurların zorluğunu nasıl sınıflandırırsınız?

Bağlı olmak. Teknik olarak daha zor ve bunda daha iyiyiz ve tam tersi, teknik olarak çok fazla sırrı olmayan, ancak bize daha pahalıya mal olan devreler var. Motegi, virajların durması, çizilmesi ve ayrılması gereken çok fazla sırrı olmayan bir pist ama geçen sezonun bize daha az maliyetli olduğu yıllar var.

Ve gerisi?

Kalanların hepsi… Avustralya, bu yıl sezon öncesi hızlı geçmesine rağmen, bizim paketimiz için en çok Malezya olmasına rağmen zorluk yüksek. Ayrıca Sepang sadece bizim yüzümüzden değil, Ducati’nin iyi yaptığı için de en kötüsü. Valensiya da bunda oldukça iyi olanlardan biri.

Başlığın Valencia’da belirleneceğini düşünüyor musunuz?

Evet, başlık Valencia’da belirlenecek. Sanırım öyle, Dovizioso’nun diğerlerinde iyi olduğu ve Maverick’in sezon öncesi seviyesine geri döndüğü yarışlar var. Garip bir şey olmazsa, şampiyonluk için Valencia’da savaşmayı umuyorum.

Bu kadar çok düşüşü nasıl haklıyorsunuz, bu sezon 22’niz var?

Düşmek istemediğim açık ama eğitimde bir şeyler deniyorum ve yarışta başıma gelmemesi bana yardımcı oluyor. Aragon’daki cumartesi günkü düşüşler gibi. Daha sonra kendimi kontrol etmeme yardımcı olacak şeyleri görmemi sağlıyorlar.

Yamaha’nın ikinci dönemlerinde bıraktığı sorunlar Honda ile sizinkiler. Konu nasıl?

Márquez’in Motorland’daki otorite darbesi

Márquez: “25 çok önemli nokta var”

Kritik bir motosikletle geliyorum, bu yüzden düşmelerden bahsediyoruz, sakin olduğum için değil, sınıra gittiğim için ve biraz harcadığın için dikkatli ve konsantre olmalısın ama ben o tatlı anlardan birindeyim, bir şeyi denersiniz ve bir başkasını denersiniz ve o da çıkar.

“Johnny” Rea’nın bu hafta sonu Fransa’da tarihle randevusu var. Kawasaki sürücüsü, arka arkaya üçüncü süper bisiklet dünya şampiyonu unvanını kazanan ilk ‘maç topuna’ sahip olacak ve bugüne kadar kimsenin ulaşamadığı bir kilometre taşı.

29 Eyl 2017, 14:17 CEST

Sergi Mejias @kafadergisi

Rea, Magny-Cours’a KRT takım arkadaşı Tom Sykes’ten 120 puan, Chaz Davies ve Ducati’sinden 135 puan daha uzak geldi. Ve bunu Portimao’daki son turda ikiye katlamış olmanın gücüyle yapıyor. Buna ek olarak, Sykes parmağını kırdığı Portekiz’de ciddi bir düşüş yaşadıktan sonra dokundu.

Hem Sykes hem de Davies, Jerez ve Katar gibi, sonradan hala tarihlere sahip olduklarını bilmelerini kolaylaştırmayacaklar, ancak matematik, Rea’nın Fransa’da, sahip olduğu bir sezonun son rötuşunu yaparak kazanabileceğini söylüyor. 20 yarışta 19 podyum, 11 galibiyet, yedi ikinci konum ve bir üçüncü.

Kawasaki’li Briton, unvanı matematiksel olarak bağlamadan sadece bir zafer uzakta, çünkü Sykes 120 puan önde ve Rea Fransa’daki ilk yarışı kazanırsa, Sykes’den 125 puan alacak ve ikinci bitirmesi için ona güvenecek ve bu puanlar dağıtılacak eksik olurdu. 

RFME başkanlığı için tek aday Manuel Casado

Red Bull yağmurda Free 1’i domine ederken, Alonso üçüncü sırada

Fransa’da, ev sürücüleri Jordi Torres (BMW) ve Xavier Forés (Ducati) de podyuma dönmeye çalışacak. Katalan BMW, Portimao’da beşinci ve altıncı sırada yer alırken, Forés’in ağır sorunları vardı. Román Ramos (Kawasaki) ilk ona girmek için savaşacak.

Eleme oturumunda şampiyonluk mücadelesinin etkisi Sepang oldu. Sebastian Vettel, güç ünitesindeki sorunlar nedeniyle bir tur atlayamadığı için Q1’de düştü. Ferrari mekaniğinin devasa çabası, motoru sadece iki saat içinde değiştirmek için gereksizdi, araba çalışmadı.

09/30/2017

14: 16’da CEST

Sergi Mejias @kafadergisi

Vettel piste çıktı ama sorunlu çukurlara geri dönmek zorunda kaldı. Ferrari havlu atmadı. Tekrar denemeye çalıştılar ama sonunda Vettel kutudan çıkmadı. Alman arabadan indi ve kendisini yiyip bitirmesi gereken öfkeye rağmen gösterdiği çabadan dolayı tamircilere teşekkür etti. Alman, Singapur 2016’dan bu yana 1. çeyrekte düşmedi.

Alman sürücü yarışa geri dönmek zorunda kalacak. Alonso kendi gününde 22’nci başladı ve yedinci bitirmeyi başardı. Vettel, Hamilton’un son Singapur GP’sinde Ferrari’nin gol atamadığı farkı kesmekte zorlanıyor.

Vettel ile birlikte iki Hass ve iki Sauber de Q1’den durdurulmadı. Tesadüf olsun ya da olmasın, hepsi Sepang gibi motorun çok önemli olduğu bir pistte bir Ferrari motoruyla.

Nasser Al-Attiyah (Toyota) zaten Fas Rallisi’nin lideri. Katarlı sürücü, yağmur nedeniyle arazinin kötü koşulları nedeniyle kısaltılmış dördüncü etabı kazanarak, testte üst üste üçüncü kısmi zaferini elde ederek, otomobil klasmanının başında Sébastien Loeb’e (Peugeot) rahatlama sağladı. Arjantinli Orlando Terranova’nın 8:46 dakika önünde ve 9:02 Nani Roma karşısında, ikisi de Mini ile.

10/09/2017

20: 00’de CEST

Sergi Mejias @kafadergisi

Peugeot için kötü bir gün. Loeb 10 dakikadan fazla kaybederken, Carlos Sainz mekanik sorunlar nedeniyle, özellikle ön süspansiyonda altıncıdan on ikinci sıraya düştü.

Sonuç olarak, Al-Attiyah Salı günü Loeb’in 6:42 dakika ve Nani Roma karşısında 23:34 ile Fas Rallisi’nin beşinci ve son etabıyla karşı karşıya. Katalan binici üçüncü ama Polonyalı Jakub Przygonski’nin (Mini) 1:14 dakika gerisinde.