Categories
blog

Przyzwyczaili się do środków i są bardziej nieostrożni

Przyzwyczaili się do środków i są bardziej nieostrożni

Piosenkarka opisała ostatnie kilka miesięcy jako "mój własny mini rollercoaster emocji". Życie zmieniło się dla każdego, co przynosi niepewność i strach. Ale sam nie mógłbyś za bardzo narzekać.

Jest o ponad 20 lat młodsza: Matthew Perry, gwiazda „Friends”, jest zaręczona "Nie mogę się doczekać": Jennifer Knäble pokazuje swoją piłkę 114 000 fałszywych tweetów: Madonna została uznana za zmarłą po zamieszaniu w Internecie "Badest Girls in Business": Jennifer Lopez inspiruje w odkrywczej pozie

"Wystarczy spojrzeć na wiadomości i zobaczyć, przez co niektórzy ludzie muszą przejść, niepewność, złość, muszą wiele znosić"podkreśliła. "Czuję się dobrze w moim małym pęcherzu i jestem za to bardzo wdzięczny."

Wykorzystane źródła: z materiałami niemieckiej agencji prasowej

Londyn (AP) – gwiazda muzyki pop Kylie Minogue ("Nie mogę wyrzucić cię z mojej głowy") tęskni za domem. Australijska piosenkarka mieszkająca w stolicy Wielkiej Brytanii, Londynie, szczególnie tęskni za krewnymi w czasach Korony.

+++ Aktualne wiadomości o gwiazdach +++

Wskazówka telewizyjna: Gottschalk i Schöneberger at "Czy rozumiesz zabawę?" Dowodzi wszechstronności: gejowski kowboj, złamany bokser: Jake Gyllenhaal kończy 40 lat "Szczyty o północy": Trzej weterani kabaretu żegnają się "Szczyty o północy": Trzech weteranów kabaretu żegna się z gwiazdą muzyki pop lat dziewięćdziesiątych: Taylor Hanson jest ojcem po raz siódmy

"Czuję się tak daleko od mojej rodziny w Australii"powiedział Minogue z niemieckiej agencji prasowej. "Jestem bardzo wdzięczny, kiedy w końcu mogę tam wrócić."

W przeciwnym razie robiła to podczas zamknięcia w swoim przybranym domu w Londynie "całkiem dobre"powiedziała 52-latka o swoim aktualnym albumie "Dyskoteka" nagrane w domu. "Jasne, ja też miałem swoje chwile", Minogue przyznał się do lekkiego zablokowania bluesa. "Choć mam świadomość, że mogę się liczyć z szczęściem i wdzięcznością, że mogłem dalej pracować, że nie straciłem pracy i nie musiałem też uczyć dzieci w domu."

Piosenkarka opisała ostatnie kilka miesięcy jako "mój własny mini rollercoaster emocji". Życie zmieniło się dla każdego, co przynosi niepewność i strach. Ale sam nie mógłbyś za bardzo narzekać. "Wystarczy spojrzeć na wiadomości i zobaczyć, przez co niektórzy ludzie muszą przejść, niepewność, złość, muszą wiele znosić"podkreśliła. "Czuję się dobrze w moim małym pęcherzu i jestem za to bardzo wdzięczny."

Berlin (dpa) – Angus Young (65 l.), Gitarzysta odnoszącego sukcesy na całym świecie zespołu hardrockowego AC / DC, który zawsze nosi krótkie mundurki szkolne, lubi bawić się stereotypami młodzieżowymi. Ponieważ sam miał dobre dzieciństwo.

+++ Aktualne wiadomości o gwiazdach +++

Ze względu na osłony ust i nosa: Axel Milberg: "Tęsknię za twarzami" Ze względu na osłony ust i nosa: Axel Milberg: "Tęsknię za twarzami" Zaczął od Netflix: Chadwick Boseman w swojej ostatniej wskazówce telewizyjnej: Gottschalk i Schöneberger na "Czy rozumiesz zabawę?" Dowodzi wszechstronności: gejowski kowboj, złamany bokser: Jake Gyllenhaal kończy 40 lat

"Byłem szczęśliwym chłopcem. Co jakiś czas świadomie wracam do tego czasu"Australijczyk urodzony w Szkocji powiedział "lekkoduch" (Wydanie styczniowe).

"Jako nastolatek nie martwisz się o tak wiele rzeczy, przynajmniej my nie. Nie musisz dużo myśleć. Jesteś cudownie wolny"- dodał Young. Nawet dzisiaj wciąż czuje wczesną fazę swojego życia jako młodego muzyka. "Jestem dokładnie tym samym facetem, co wcześniej. Słucham tych samych płyt, co kiedy byłem młody, kocham te same zespoły. Moje myśli, przekonania i preferencje są bardzo stałe."

zabawa
Gwiazda popu Steen zaskakuje emocjonalnym wyznaniem
Queen ma problemy z internetem ze Schalte
Te gwiazdy zarabiają najwięcej pieniędzy na świecie
Zmarł autor bestsellerów John le Carré
Dirk Ostermann mówi o swojej diagnozie raka
Heidi Klum i córka Leni: ich pierwszy wywiad
Dana Schweiger schudła 14 kilogramów: "Miej teraz talię"
Rebecca Mir i Massimo Sinató zostają rodzicami
Ellen staje się Elliot Page: "Juno"-Star jest osobą transpłciową
Byk Cher, Kavaan, podróżuje
Księżna Meghan straciła drugie dziecko
Pietro Lombardi schudł – i jak
"Jeśli nadal to widzę …"
Gwiazdy opłakują Karla Dalla

Tak samo jest z piosenkami AC / DC. "Powinieneś je usłyszeć i najlepiej nie wiedzieć, z jakiego roku pochodzą. Wydaje się, że nie lubisz zmian." Połączenie dźwięku, interakcji i piosenek nadal czyni tę muzykę atrakcyjną. "Seksowne, dobrze, czemu nie?https://yourpillstore.com/pl/flebo-complex/ Myślę, że to właściwie mieszanka. Czasami masz razem chemikalia potrzebne do fajerwerków. A potem, bum, wychodzi strzał."

Chyba najstarszy fan mundurków szkolnych na świecie go marnuje "żadnych myśli o wieku. Dopóki nie stanie się to problemem lub sam zadeklarujesz, że jest to problem, nie jest to również problem"powiedział Young. "Nie drapię się w głowę i nie myślę: stary, ile masz teraz lat? Zawsze inni przypominają mi o moim wieku."

Nowy album AC / DC "Zwiększ moc" został wydany 13 listopada. Płyta natychmiast zdobyła pierwsze miejsce na niemieckich listach przebojów i została w piątek uznana za najbardziej udany album roku przez GfK Entertainment – badaczy oficjalnych niemieckich list przebojów.

Częściowa blokada w listopadzie miała uratować Boże Narodzenie. Zamiast tego, ze względu na rosnącą liczbę koron, teraz wodze stopniowo zaciska się mocniej. Czy znowu będzie jak na wiosnę?

Liczby po prostu nie spadają. Pomimo wielu ograniczeń, które obowiązują w Niemczech, zwłaszcza od początku listopada, Instytut Roberta Kocha (RKI) ponownie zgłosił szczyt koronowy dopiero w czwartek. 23 679 nowych infekcji w ciągu jednego dnia – ostatnio liczba ta nie była tak wysoka. I nie na wiosnę, kiedy obowiązywały znacznie surowsze zasady powstrzymania pandemii. Co jest nie tak Czy to wszystko jest zbyt luźne?

"Zasady nie są takie, że ludzie stają się świadomi dramatu sytuacji", mówi profesor Hajo Zeeb z Leibniz Institute for Prevention Research and Epidemiology w Bremie. Wielu nie widzi już niebezpieczeństwa zarażenia. Przyzwyczaili się do środków i są bardziej nieostrożni. Podobnie jak Narodowa Akademia Nauk Leopoldina, opowiada się za nią "twarda blokada".

Więcej infekcji, ale mniej środków

Spoglądając wstecz na połowę marca: życie publiczne w Niemczech w dużej mierze zamiera. Większość restauracji, sklepów i usługodawców nie może przyjmować klientów. Otwarte są tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki, stacje benzynowe i banki. W fabrykach dużych niemieckich producentów samochodów, takich jak VW i BMW, produkcja zostaje wstrzymana ze względu na ryzyko infekcji.

W tym czasie nie więcej niż dwie osoby z różnych gospodarstw domowych mogły spotykać się tygodniami. Granice z sąsiadami są zamknięte. Kiedy większość szkół i przedszkoli była zamknięta, liczba zgonów w Niemczech nadal była jednocyfrowa; RKI potwierdził wówczas około 3000 infekcji w całym kraju. Dopiero po Wielkanocy nastąpi ponowne stopniowe łagodzenie.

I dzisiaj? W tym kraju w wyniku infekcji koronowej zmarło około 20 000 osób, a każdego dnia przybywa kolejnych setek. Jednak obecnie nadal istnieje duża swoboda otwarta dla ludzi. Chociaż kultura, sport i restauracje są ponownie w dużej mierze zamknięte dla publiczności. Ale jak dotąd wszystkie sklepy są nadal otwarte na świąteczne zakupy, pracownicy wciąż stoją na liniach montażowych, osoby dojeżdżające przepychają się do czasami przepełnionych autobusów i pociągów. A aktualny temat szkół tylko stopniowo się porusza. Termin na to: "Światło blokady".

"To nie zadziałało"

Tak więc, podczas gdy wiosną obłożono całe Niemcy całymi środkami, rządy federalne i stanowe chciały ograniczyć kontakty ludzi w czasie wolnym od listopada, przede wszystkim poprzez ukierunkowane ukłucia szpilki, bez zamykania gospodarki i edukacji. "Ale to nie zadziałało"mówi Zeeb. Zakłada, że ​​aby opanować proces infekcji, każdy będzie musiał ograniczyć kontakty do jednej czwartej. Epidemiolog stwierdził, że przy obecnych środkach tak się nie stało.

Pierwsze kraje związkowe podejmują obecnie ostrzejsze środki. Na przykład w popularnym regionie Saksonii w przyszłym tygodniu mają zostać zamknięte szkoły i przedszkola. Wtedy mogą otwierać się tylko sklepy spożywcze i sklepy na podstawowe potrzeby, takie jak apteki, drogerie i fryzjerzy. Berlin też chce przestać robić zakupy, ale tylko na krótko przed Bożym Narodzeniem.

Prezes RKI Lothar Wieler wzywa ludzi, bez względu na wytyczne polityczne, do dalszego ograniczania kontaktów: o ponad 60 proc. Jak dotąd jednak udało się osiągnąć średnio tylko około 40 procent. On też jeden widzi "pewne zmęczenie" w populacji. Świadomość ryzyka uległa częściowej zmianie.

Częściowa blokada osłabiła nadzieje

Stopniowo wielu ponownie nawiązało kontakt w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ponadto, według reprezentatywnego badania, nie ma wyraźnych dowodów na istnienie koronawirusa dla około co siódmego obywatela Niemiec. Ich gotowość do przestrzegania zasad Corona może nie być tak wyraźna. Najważniejsze jest rozwój "w dużej mierze związane z tym, jak wszyscy się zachowujemy"mówi szef RKI Wieler.

Święta Bożego Narodzenia są tuż za rogiem, a po roku wielkich trudności wielu w końcu chce spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Politycy początkowo dawali nadzieję: częściowa blokada w listopadzie może uratować Boże Narodzenie. Ale niektóre kraje związkowe odeszły teraz od złagodzenia świąt chrześcijańskich. "Częściowa blokada nie zrobiła tego, co powinna"mówi epidemiolog Zeeb.

Leopoldina wezwała do twardej blokady

Cel może być tylko taki: liczba nowych infekcji musi się zmniejszyć. "O wiele łatwiej jest kontrolować liczbę przypadków, gdy jest ona niska, niż gdy jest wysoka"- powiedziała w środę fizyk z Getyngi Viola Priesemann z Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji im. Maxa Plancka "Markus Lanz" na ZDF. Podejmowanie decyzji krok po kroku nie pomaga. Priesemann jest członkiem zespołu ekspertów w National Science Academy Leopoldina.

"Światło blokady" nie powiodło się: w ten sposób Niemcy mogą opanować sytuację korony "Po prostu zamknij wszystko": Ciężka blokada po świętach? Popyt na twardą blokadę: Weil spodziewa się nowego szczytu koronowego w weekend

Niedawno wydała pilne oświadczenie, wzywając do drastycznego zaostrzenia ograniczeń – najlepiej jak najszybciej. ZA "twarda blokada" należy stosować w celu zmniejszenia znacznie nasilonych nowych infekcji. Epidemiolog Zeeb ostrzega, że ​​takie zamknięcie nie powinno służyć hibernacji, ale powinno być wykorzystywane do opracowywania długoterminowych strategii. Nadzieja, że ​​wkrótce rozpoczną się szczepienia, nie może być jedynym wyjściem.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Kilonia nadal odnotowuje wysoką liczbę infekcji. Z myślą o Bożym Narodzeniu miasto zaostrza środki koronacyjne – jeszcze przed landem Szlezwik-Holsztyn.

Z powodu wielu nowych zakażeń wirusem koronowym stolica Szlezwiku-Holsztynu zaostrza środki ochronne. Prywatne spotkania z przyjaciółmi, krewnymi i znajomymi w miejscach publicznych i prywatnych będą ograniczone do pięciu osób w Kilonii od tej soboty. Dzieci są wliczone. Jak ogłosiło w czwartek miasto, tylko krewni z dwóch gospodarstw domowych mogą spotykać się razem.

W czwartek w Kilonii zgłoszono 46 nowych infekcji. Zapadalność siedmiodniowa, czyli liczba zakażeń na 100 000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni, według Instytutu Roberta Kocha wynosi 97,2. W całych Niemczech wynosi 149,7.

Obecnie w Kilonii uważa się, że 324 osoby są zakażone, 881 znajduje się w kwarantannie. Departament zdrowia rejestruje coraz większą liczbę infekcji wśród całej populacji, bez ograniczenia infekcji do kilku przypadków epidemii.

Święta zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju

"W związku z rosnącą liczbą przypadków potrzebujemy dalszych środków, aby powstrzymać pandemię w Kilonii", wyjaśnił burmistrz Ulf Kämper (SPD). "Koronawirus dotarł do populacji na całym świecie." W Święta Bożego Narodzenia Kilonia chce dostosować się do przepisów państwowych.

Pandemia korony: Kilonia minister przeciwko zawieszeniu obowiązku szkolnego Wizyta w domu starców: „Boże Narodzenie może być bardzo smutne” Regio-Nachrichten: Wszystkie najnowsze wiadomości ze wszystkich miast

Miasto zamknie regularną działalność administracji od przyszłego tygodnia. Celem jest ograniczenie kontaktów osobistych również w działalności biznesowej, aby uniknąć dalszych infekcji.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Coraz bardziej zainfekowani, coraz bardziej martwi, coraz więcej blokad? Nie, jeśli premierzy niektórych krajów związkowych postąpią po swojemu. To nieodpowiedzialne. 

Niemcy znajdują się w tak zwanej częściowej blokadzie od ponad miesiąca – a mimo to liczby koronowe wciąż osiągają nowe rekordowe wartości: 23 679 nowych zakażeń dzisiaj, 590 zgonów wczoraj. Angela Merkel powiedziała, że ​​jest jej przykro, ale obecne liczby są nie do zaakceptowania. Ona ma rację.

W wielu krajach związkowych na zaostrzenie blokady należy jeszcze poczekać dwa tygodnie. Co jeszcze musi się wydarzyć, aby polityka wreszcie zadziałała szeroko?

Pięć wymarłych domów starców – każdego dnia

Ponad 500 zgonów – więcej niż pasuje do Airbusa, często mówiono w ciągu ostatnich kilku dni. Być może inny obraz jest jeszcze bardziej imponujący: spośród ponad 20 000 osób, które zmarły obecnie na Covid-19, około 13 000 miało ponad 80 lat, według dzisiejszego Instytutu Roberta Kocha. Grupa jest najbardziej narażona, co piąty chory umiera w tym wieku.

Jednocześnie w domach opieki i domach spokojnej starości pojawia się coraz więcej epidemii. Wyobraź sobie pięć domów starców: z dnia na dzień umierają wszyscy mieszkańcy i wszyscy pracownicy.