Categories
blog

Pazartesi ısındıktan sonra daha iyi değildi ve ilk turda 200’e çıkmadı.

Pazartesi ısındıktan sonra daha iyi değildi ve ilk turda 200’e çıkmadı.

Buna sahip olmanız gerektiğini söyleyen pek çok uzman var, ancak başarılı olan takımlara bakıyorum ve büyük bir insanı işe almanın kültürümüzü değiştireceğini düşünmüyorum.

“Oynamak istediğimiz bir yolumuz var ve buna devam edeceğiz. rulet oyun Sonunda insanlar bunun etkili olup olmadığına karar verecek.”

Bu yılki atletizm dünya şampiyonasında 100 metreden bronz madalya almış olan Andre De Grasse, Salı günü 200’de altın için yarışacak. Kanadalı şampiyon Aaron Brown da ona katılacak.

The Markham, Ont., Sprinter ısısını 20.08 saniyede Katar, Doha’daki Khalifa Uluslararası Stadyumu’nda kazandı.

“Nerede olduğumu görmek için 150 metreden fazla koşmaya çalıştım ve iyi bir konumdaysam, sadece [bitiş çizgisine] gidin ve [final] için hazırlanın çünkü her şey burada önemli , “De Grasse, CBC Sports’tan Scott Russell’a söyledi.

Önümüzdeki iki sezonun her birinde hamstring sakatlığı yaşamadan önce 2016 Olimpiyatları’nda üç madalya kazanan De Grasse, Doha’da oldukça yaklaşılabilir. 2019 atletizm dünya şampiyonalarını izleyinDe Grasse, 2. dünya şampiyonası madalyası için 200 metrede gümüş madalya kazandı.

24 yaşındaki bir gülümsemeyle, “İnsanların geri döndüğümü bilmesini sağlamaya çalışıyorum. Bir çok insan benden şüphe ediyor ve beni sayıyor” dedi. “Geçen yılı hatırlıyor musun? Yaralandıktan sonra kimse benimle röportaj yapmak istemedi [ve] şimdi herkes röportaj yapmak istiyor, bu yüzden bu konuda kendimi oldukça iyi hissediyorum.”

İZLE | Andre De Grasse yarı finalde ikna edici bir galibiyet açıkladı:

De Grasse, 200 metre yarı finalinde galip geldi, finale yükseldi

Spor Dalları

1 yıl önceVideo2: 04Canada’dan Andre De Grasse, 20.08’lik derecesiyle yarı finalinde 1. oldu. 2:04

CBC Sports analisti Donovan Bailey, De Grasse’nin akıllıca koştuğunu ve yarı finalde bir rekor kırmaya çalışmasının hiçbir anlam ifade etmediğini söyledi.

1996’da 100’de Olimpiyat altını kazanan Bailey, “En yüksek seviyede zirveye çıkan bazı sporcular var,” dedi. “En yüksek seviyeyi ve rekabeti sevdim ve Andre burada kitabımdan bir sayfa almış görünüyor.

“Onun sorumluluğu yarışları ve [eleme, yarı final ve final] turlarını düzgün bir şekilde yönetmek, böylece finalde gerçekten iyi bir şerit elde edecek ve eminim ki finalde havalanacak.”

De Grasse, arkadaşı ve sprint rakibi Brown’un da Salı günkü finalde saat 15: 40’ta sekiz kişilik sahada yer alacağı için mutlu. ET.

İZLE | Brown: ‘Derine inip savaşmalıyım. Herkes yorgun ‘:

Aaron Brown, 200 metre finale kadar yükselmek için yeri olduğunu biliyor

Spor Dalları

1 yıl önceVideo0: 46Canada’dan Aaron Brown, 200 metre yarı finalindeki performansını yansıtıyor. 0:46 “200 metrelik finalde iki Kanadalı, sanırım bu şimdiye kadarki ilk defa, bu yüzden bu oldukça iyi hissettiriyor” dedi. “Yarın ‘A’ oyunumuzu getireceğiz ve umarım ikimiz de [madalya] podyuma çıkacağız.” Coleman’ın 100 metre dünya şampiyonluğuna ulaşmasıyla De Grasse bronza koşuyor. seçkinlere yeniden katılma şansı olarak dünyalar

27 yaşındaki Brown, 20.20’deki üç elemeden ilkinde üçüncü oldu ve ilerleyip ilerlemeyeceğini görmek için beklemek zorunda kaldı.

“Yarışı olması gerektiği gibi yürütmedim” dedi. “Eğrinin dışına çıkarken özensiz davrandım ve koçumun [Dennis Mitchell] beni çok üzeceğini biliyorum ama başka bir gün savaşmak için yaşıyorum.”

Bailey ekledi: “20 saniyenin altına inebileceğine inanıyorum. Sezonun başında ve koşma şekline bakılırsa, [dünyalarda] madalya çekişmesinde olacağını düşündüm, umarım bunu bir araya getirebilir final için. “

Kanadalı bir arkadaşımız Brendon Rodney 20.34 saat ölçümüne hak kazanamadı.

“[Hemen] bir araya getirmedim, ancak [Pazar sıcaklığındaki] bir koşudan daha iyiydi, bu yüzden sadece iyileştirmeleri alıp gelecek yıl için üzerine inşa etmem gerekiyor,” dedi.

Quinonez tarafından itilen en iyi Lyles

Rodney, De Grasse ve Brown ile birlikte, Cuma günü bir ısı yarışı yapacak olan Kanada’nın 4×100 erkek bayrak takımının bir parçası olacak.

2017 finalinde altıncı sırada yer alan Kanadalı bayrak takımının bir üyesi olan Rodney, “Kazanabileceğimizi düşünüyoruz; hedefimiz bu,” dedi. 4x100m’de Kanadalı erkekleri World Relays’de yavaş başlangıçlar

Amerika Birleşik Devletleri’nden Dünya 1 Numaralı Noah Lyles, 19.86 saniyede birinci oldu ve 19.95’te Ekvadorlu Alex Quinonez tarafından sıcağıyla yakından takip edildi.

Dünya şampiyonu Türkiye’den Ramil Guliyev de 20.16.

2017 dünya bronz madalyası Jamaika’dan Yohan Blake 20.37 ile 22 koşucunun 15’ini bitirdi.

3.000 engelli yarış finalinde Moncton’s Lalonde 14.

N.B. Moncton’dan Geneviève Lalonde, bayanlar 3.000 metre engelli koşu finalinde dokuz dakika 32.92 saniye ile 14. sırada yer aldı.

“Dünyalara gelmenin asıl amacı performans sergilemek ve maalesef bugün bacaklarımda yoktu” dedi. “Engelleri iyi atlamıyordum, pürüzsüz değildim. Biraz hayal kırıklığına uğradım ama finallerde dünya şampiyonu oldu

29 Ağustos’ta Zürih’te düzenlenen Diamond League Finalinde yarışını bitiremeyen Lalonde, 9: 29.99’da 2017 dünya finalinde 13. oldu.

Açık hava sezonunu 25 Mayıs’ta Şangay’da Kanada rekoru olan 9: 29.82 ile açtı ancak Cuma günü Lalonde’nin saat 9: 30.01’de olduğu sıcak yarışına kadar bu aralığa geri dönmedi. 

İZLE | Lalonde: 2020 Olimpiyatları’na giden ‘yapılacak çok iş’:

Geneviève Lalonde performansını 3000 metre engelli koşu finalinde değerlendiriyor

Spor Dalları

1 yıl önceVideo2: 06Canada’dan Geneviève Lalonde 14’üncü sırayı bitirdi. 2:06

Kadınlar 200 yarı finaline hak kazanmak için emmanual ribaund

200 metrelik sıcağında güçlü bir başlangıç ​​yapan Crystal Emmanuel, Salı günü atletizm dünya şampiyonasında bayanlar yarı finalleri için 24 elemeden 19’uncu oldu.

Toronto sakini, Zürih’teki Diamond League Finalinde sezonun en iyi 22.87’sini tamamladıktan sonra Doha, Katar’a vardıktan sonra 23.00 saniyede çizgiyi geçti.

2017 dünya finalinde yedincilik için 22.60’a giden Emmanuel, altı elemenin her birinde ilk üç sırada bitirenlerin dışında kalan altı grupta dördüncü oldu.

İZLE | Crystal Emmanuel, 200 metrelik ısısında 23.00 saniye izliyor:

Crystal Emmanuel atletizm dünyasında 200 milyon yarı finale yükseldi

Spor Dalları

1 yıl önceVideo2: 56Kanada’dan Crystal Emmanuel, 23.00’lük derecesiyle yarı finale yükseliyor. 2:56 Emmanuel’in Peru’da geçen ayki 22.89’u Pan Am Oyunlarında dördüncü oldu. Temmuz 2017’de İrlanda’daki bir buluşmada 22.50 ile Kanadalı NBA oyuncusu Andrew Wiggins’in annesi Marita Payne-Wiggins’in 1983’te belirlediği 22.62’lik Kanada rekorunu kırdı. Doha dünyalarında

Salı günkü yarı final 14:35 olarak planlanıyor. Halife Uluslararası Stadyumu’nda ET.

27 yaşındaki Emmanuel, Pazar günü bayanlar 100 finaline katılmayı başaramadı ve 11.16 SB’sinden sadece utangaç olarak 11.29’luk derecesiyle karşılaştı.

Scott Russell’a CBC Sports’tan “Odaklanmalı ve her seferinde bir yarış yapmalıyım” dedi.

Dünya şampiyonu Schippers’ı sakatlıkla geride bıraktı

Hollandalı sprinter Dafne Schippers, sakatlığı nedeniyle 200 ünvanını savunmayacak.

27 yaşındaki Schippers Pazar günü 100’ün yarı finalinde addüktör kasını gerdi ve finalde yarışmadı. Pazartesi ısındıktan sonra daha iyi değildi ve ilk turda 200’e çıkmadı.

Bir endüktör kas gerginliği, uyluğun iç tarafındaki kasık kaslarında meydana gelen akut bir yaralanmadır.

4×100 bayrak yarışında görev alan Schippers, 2015 ve 2017 dünyalarında yarışmayı kazandı ve aralarında Rio’da Olimpiyat gümüş madalyası kazandı.Kanadalılar atletizm dünyalarında podyuma dönmeye hazır görünüyorlar Semenya’nın yokluğundan Lyles’in rekor arayışına , Atletizm dünyalarında takip edilecek 8 hikaye

Başka bir yerde, Blessing Okagbare ikinci kez 200’den diskalifiye edildi.

Ülkesinin atletizm federasyonunun karışıklığı nedeniyle, Nijeryalı sprinter, asla koşmak istemediği 100’e gelmediğinde başlangıçta diskalifiye edildi. Blessing, ancak bir temyiz ve uzun bir bekleyişten sonra geri döndüğünü öğrendi.

Ancak yarışa vardığında şeridinin dışına çıktığı için diskalifiye edildi.

Kadınlar cirit finalini kaçırmak için neşe kaynağı

Vancouver’dan Liz Gleadle, Pazartesi günü bayanlar cirit eleme turundaki üç atışının her birinde ilerleme kaydetti, ancak dünya şampiyonasında üç kez karşılaştığı ilk kez madalya için yarışmayacak.

30 yaşındaki oyuncu, 60.17 metrelik son atışını 31. sahada 16. sıraya yerleştirdi ve Salı günü saat 14.20’de 12. ve son sırayı elde eden Çek Cumhuriyeti’nin Irena Sedivá’nın (60.90) çok gerisinde kaldı. ET.

İZLE | Genç bir Kanadalı takımda kıdemli atlet Liz Gleadle:

Elizabeth Gleadle cirit finalinde değil

Spor Dalları

1 yıl önceVideo1: 23Canada’dan Elizabeth Gleadle ciritteki performansını yansıtıyor. 1:23

2015’te Pan Am altını ve bu yıl gümüş madalya kazanan Gleadle, “Bu konuda gerçekten hayal kırıklığına uğradım” dedi. “Maalesef, ısınmada biraz kısa süreli değişiklik yaptım ve istediğim kadar çok atış yapamadım.

“Dinlenmek ve hazır olmak için bilerek birkaç gün izin almıştım ve istediğim kadar aktif olamadım. Son atışım teknik olarak harikaydı, ancak sinir sistemimi sanmıyorum henüz yeterince açıktı. “

Gleadle, 3 Eylül’de Hırvatistan’daki Zagreb World Challenge’da sezonun en iyi 63.77’si dahil olmak üzere, önceki dört karşılaşmasının üçünde 63 metreyi aşarak dünyalara girdi. Temmuz sonunda Kanada şampiyonluğu için Montreal’de 63.40 ve Ağustos’ta 63.30 attı. Peru’daki Pan Am Oyunlarında gümüş madalya için 9.

Gleadle, Pekin’de 2015 dünya finalinde 11. ve iki yıl sonra Londra’da 12. oldu.

Kanada’nın Stiverne, Price 400 elemede elendi

Kanadalı koşucu Aiyanna-Brigitte Stiverne, 24 elemeden ikisinden daha hızlı bir süre yayınlamasına rağmen bayanlar 400 yarı finalinde yarışmayacak.

Laval’ın yerlisi Que., Pazartesi günkü sıcağında, Barbados’tan Sada Williams (52.14) ve Çek Cumhuriyeti’nden Lada Vondrova’nın (52.23) önünde 52.03 saniye sürdü.