Categories
blog

Obecnie Kalifornia informuje, że na COVID-19 zmarło 28 dzieci.

Obecnie Kalifornia informuje, że na COVID-19 zmarło 28 dzieci.

Hruz przyznaje jednak, że ma zerowe doświadczenie w leczeniu pacjentów transpłciowych z powodu dysforii płci”.Laidlaw: brak wykształcenia lub doświadczenia w kontaktach z dziećmi transAyad: 2018 W kierunku bardziej zniuansowanej eksploracji: wywiad z Sashą Ayad (4th Wave Now)„Moje zainteresowanie tą populacją rozwinęło się i rosło organicznie z mojego własnego pragnienia lepszego zrozumienia rosnącego zjawiska. Kiedy byłem młodym doktorantem, moje rozumienie tego zagadnienia było ograniczone i marginalnie znałem konwencjonalne, podręcznikowe przykłady dziecięcej dysforii płci: osoby, która od bardzo młodego wieku jest całkowicie przekonana, że ​​jej ciało jest „niewłaściwe”. seks.” W takich przypadkach rozwija się niewłaściwa koncepcja własnego ciała, pozornie niezależna od norm społecznych i wpływów środowiska. Kiedyś myślałem: „co za dziwne i niepokojące doświadczenie: naprawdę uwierzyć, że masz ciało o niewłaściwej płci”.McHugh 2017 Odpowiedź Kampanii Praw Człowieka na Amicus Brief Paula R. McHugh, MD, et al. na poparcie pozwanego-Appellee„Po prostu bycie lekarzem lub badaczem nie czyni kogoś autorytetem w sprawie dzieci transpłciowych. W samych Stanach Zjednoczonych dziesiątki ekspertów poświęciło swoją karierę zdrowiu dzieci i nastolatków transpłciowych, czerpiąc z doświadczenia klinicznego i rosnącej liczby dowodów, aby kierować dziećmi i rodzinami. W przeciwieństwie do tego, Paul McHugh i jego współautorzy mogą pochwalić się brakiem recenzowanych artykułów naukowych dotyczących osób transpłciowych w każdym wieku. Nie jest jasne, czy spotkały dziecko transpłciowe”.Marchiano jest pisarzem i terapeutą w prywatnej praktyce. Miała kontakt z setkami rodziców transidentyfikujących się młodych ludzi.

Twierdzenie: „Bycie trans to choroba psychiczna

Blanchard: 2019 Wątek na Twitterze: „Transseksualizm i łagodniejsze formy dysforii płciowej to rodzaje zaburzeń psychicznych”.Malone: ​​2019 Żadne dziecko nie rodzi się w niewłaściwym ciele… i inne przemyślenia na temat koncepcji tożsamości płciowej„Poradnictwo może pomóc nastolatkom z dysforią płciową rozwiązać wszelkie traumy lub procesy myślowe, które spowodowały, że zapragnęli ciała przeciwnej płci”.Lappert: Chirurgia transpłciowa 2018 & Antropologia katolicka„Transpłciowy: obsesyjne myślenie z różnym stopniem „dysforii”; Postrzeganie czegoś, czego nie ma obiektywnie: urojeniowe myślenie, błędy w założeniach”Ayad 2021. Psychoterapia może pomóc trans-ciekawym nastolatkom poczuć się bardziej komfortowo dzięki ich decyzji„Dzięki terapii nastolatki mogą odkrywać i znajdować głębsze zrozumienie siebie, przetwarzać wszelkie potencjalne traumy, które mogą powodować to pragnienie przejścia, oraz to, jak ich własne postrzeganie siebie pasuje lub nie pasuje do innych. Terapia może również pomóc nastolatkom nauczyć się, jak prowadzić trudne rozmowy z innymi o tym, kim są i jak się identyfikują”.Laidlaw 2018 Upiór tożsamości płciowej„Najwyraźniej istnieje coś, co nazywa się „tożsamością płciową”, która jest „głębokim wewnętrznym poczuciem bycia kobietą, mężczyzną, kombinacją obu, gdzieś pomiędzy lub nie”. To fantazja lub przesądne przekonanie”.McHugh 2020 Johns Hopkins Psychiatra: Transpłciowość to „zaburzenie psychiczne;” zmiana płci „biologicznie niemożliwa”„Twórcy polityki i media nie wyświadczają przysługi ani społeczeństwu, ani transseksualistom, traktując swoje zamieszanie jako prawo wymagające obrony, a nie jako zaburzenie psychiczne, które zasługuje na zrozumienie, leczenie i zapobieganie”.

Dodatek: Wyjaśnienia i poprawki

Jedno zdanie w tym poście nie było wystarczająco jasne i wywołało krytykę. Dr Eckert napisał:

W 2004 roku okazało się, że [Bailey] praktykuje bez licencji jako psycholog kliniczny.

Aby być bardziej precyzyjnym, zmieniono to na:

W 2004 roku Bailey został oskarżony o świadczenie usług z zakresu psychologii klinicznej bez licencji w formie listów poparcia dla pacjentów poddawanych operacji zmiany płci (SRS). Te roszczenia najwyraźniej nie były dochodzone przez stan Illinois, ponieważ Bailey nie pobierał opłat za te usługi, a zatem jego działania nie były nielegalne w stanie Illinois).

Alice Dreger tak opisuje ten incydent:

Zarzuty przeciwko Baileyowi o wykroczenie są warte szczegółowego rozważenia, więc robię to w dalszej części tego artykułu, skupiając się tutaj na historii samego backlashu. Ale zaznaczę tutaj, co mogę z wyników formalnych skarg. Wygląda na to, że Departament Regulacji Zawodowych stanu Illinois nie zrobił nic ze skargą, że Bailey praktykował psychologię kliniczną bez licencji, prawdopodobnie dlatego, że nigdy nie wziął pieniędzy za pisane przez siebie listy SRS, ani nie oferował ani nie reprezentował relacji terapeutycznej (Kliniczna Ustawa o licencjonowaniu psychologa, 225 ILCS 15/1 i nast.).

I:

Tak więc w omawianym tu czasie szanowani chirurdzy wykonujący SRS zazwyczaj wymagali od pacjentów przedstawienia dowodów od dwóch wykwalifikowanych psychologów, że wnioskodawca spełnia kryteria kwalifikacji i gotowości HBIGDA do SRS.

Około 1996 roku Kieltyka zapytała Bailey, czy pomógłby niektórym z jej przyjaciół i protegowanych, dostarczając im listy na poparcie ich próśb o SRS. Bailey przychylił się do prośby Kieltyki. Zrozumiał, że dopóki jasno w swoich listach będzie jasno określał swój status zawodowy, nie będzie problemu z informowaniem po prostu o tym, co zaobserwował w odniesieniu do prezentacji tożsamości płciowej transseksualnej kobiety przed operacją, jej oczywistego zrozumienia operacji, i jej prawdopodobieństwo dobrego przystosowania się po SRS. Nigdzie w swoich listach Bailey nie wspominał, że był terapeutą tych kobiet ani że zaliczał się do standardów opieki HBIGDA jako „wykwalifikowany specjalista od zdrowia psychicznego”; w każdym z nich po prostu podawał swoje stanowisko uniwersyteckie, podał, ile razy rozmawiał na ten temat, i dołączył c.v. (Bailey, 2006b; przykłady patrz Conway, 2004d). To, czy chirurg zaakceptuje jego list jako adekwatne zalecenie, będzie zależało od chirurga, tak jak ogólnie od chirurga zależało, które części standardów opieki HBIGDA będą przestrzegane.

Nigdzie dr Eckert nie twierdził, że Bailey praktykował nielegalnie bez licencji, jak stwierdzono w komentarzach, które miał. Oryginalna fraza była jednak niewystarczająco precyzyjna.

Autor

AJ Eckert

dr AJ Eckert, DO. (oni/oni) jest pierwszym niebinarnym lekarzem w Connecticut, dyrektorem medycznym programu Anchor Health’s Gender and Life-Afirming Medicine (GLAM) oraz asystentem profesora klinicznego medycyny rodzinnej w Szkole Medycznej im. Franka H. Nettera na Uniwersytecie Quinnipiac. Dr Eckert jest zaangażowany w opiekę zdrowotną LGBTQ od ponad czternastu lat z siedmioletnim doświadczeniem jako dostawca podstawowej i profilaktycznej opieki zdrowotnej oraz usług afirmacji płci, w tym leczenia hormonalnego i blokerów dojrzewania. Dr Eckert prowadzi Queering Health z Dr. E, dwumiesięcznym programem Anchor Health na YouTube i IGTV, który koncentruje się na demistyfikacji opieki zdrowotnej LGBTQ i promowaniu dobrego samopoczucia osób queer poprzez otwarte dyskusje, historie, wywiady i nie tylko.

To naturalne, że ludzie porównują COVID-19 do innych chorób zakaźnych, a mianowicie grypy. Dziennikarze i politycy często porównują te dwie choroby, zwłaszcza u dzieci. Wielu, którzy dokonują tego porównania, twierdzi, że wpływ tych dwóch chorób jest podobny, a zatem reakcja na COVID-19, przynajmniej w przypadku dzieci, została przesadzona. Nawet niektórzy lekarze dokonują tego porównania. Na przykład dr Monica Gandhi napisała na Twitterze w marcu:

Piła ? o tym, w co dziecko powinno się ubrać w samolocie, kiedy leci na wizytę do zaszczepionych dziadków z zaszczepionymi rodzicami – tylko prosta maska. Dzieci znacznie mniej narażone na ciężką chorobę (11 zgonów w CA z powodu COVID-19 u dzieci; 16 z powodu grypy 2 lata temu) https://t.co/ul2skm6G97

— Monica Gandhi MD, MPH (@MonicaGandhi9) 16 marca 2021 r.

Obecnie Kalifornia informuje, że na COVID-19 zmarło 28 dzieci. Zastanawiam się, czy zaktualizuje swój tweet.

Istnieją dwa sposoby porównywania chorób: która jest bardziej niebezpieczna dla tych, którzy ją zarażają i która jest ogólnie bardziej szkodliwa, przy czym ta ostatnia jest ważniejsza z dwóch wskaźników. Prawdą jest, że dzieci w wieku poniżej 5 lat mają nieco mniejsze ryzyko śmierci, jeśli zachorują na COVID-19, niż w przypadku grypy. Ponieważ jednak COVID-19 jest znacznie bardziej zaraźliwy, jego całkowite szkody dla dzieci przewyższają szkody grypy, co jest bardzo prostym punktem, który często wymyka się tym, którzy porównują te choroby.

Porównania między grypą a COVID-19 są zaburzone przez fakt, że większość normalnego życia została zawieszona w ubiegłym roku, a maski były wszechobecne. Środki te zmniejszyły przenoszenie obu chorób. Dlatego najbardziej wymownym porównaniem między tymi dwiema chorobami jest ubiegły rok. Liczby nie mogą być jaśniejsze. Według CDC 490 dzieci w wieku poniżej 17 lat zmarło na COVID-19 w USA. Liczba ta pochodzi z analizy 83% całkowitej liczby zgonów związanych z COVID-19, więc rzeczywista liczba zgonów pediatrycznych jest z pewnością nieco wyższa.

Z kolei CDC poinformowało, że tylko jedno dziecko zmarło na grypę w sezonie grypowym 2020-2021. Ci, którzy porównują te dwie choroby, z ciekawością pomijają ten fakt. Nawet w poprzednich latach grypa zabiła mniej dzieci niż COVID-19. Według CDC:

Od 2004-2005 zgony dzieci związane z grypą zgłaszane do CDC podczas regularnych sezonów grypowych wahały się od 37 do 199 zgonów. (Podczas pandemii H1N1 2009, od kwietnia 2009 r. do września 2010 r. do CDC zgłoszono 358 zgonów związanych z grypą u dzieci.)

Od czasu, gdy CDC zaczęło śledzić zgony pediatrycznej grypy w latach 2004-2005, w ciągu roku grypa zabiła więcej dzieci niż COVID-19. Dzieje się tak nawet biorąc pod uwagę niepełne doniesienia o grypie. CDC powiedziało w najbardziej śmiertelnym sezonie grypowym, 2018-2019, że „modelowanie statystyczne sugeruje, że mogło dojść do około 434 zgonów”, mimo że zgłoszono tylko 199 zgonów. Oczywiście nie ma gwarancji, że CDC uwzględniło każdy zgon pediatryczny z powodu COVID-19.

Podczas gdy liczba dzieci zabitych przez grypę z pewnością byłaby wyższa bez szczepionki przeciw grypie, promowanie szczepień przeciwko grypie nie jest niestety celem osób, które porównują to do COVID-19. Podkreśla to interesujący fakt – większość osób porównujących te choroby ignoruje ich najważniejsze podobieństwa. Obie choroby mogą zabić setki dzieci rocznie. Obie choroby mogą wysłać dziesiątki tysięcy dzieci do szpitala, niektóre wymagają opieki na poziomie OIOM. Obu chorobom można w dużej mierze zapobiec za pomocą tragicznie niedostatecznie wykorzystanej szczepionki.

Przyznanie, że COVID-19 jest bardziej śmiercionośny niż grypa dla dzieci, nie oznacza, że ​​zalecenia dotyczące zasad są automatycznie przestrzegane. W przeciwieństwie do tego, zaprzeczanie tej rzeczywistości ogranicza naszą zdolność do uczciwego omawiania kompromisów różnych polityk. W związku z tym ci, którzy piszą o dzieciach i COVID-19, mają obowiązek przedstawiania faktów, a nie zwodniczych porównań. Choroba, która zabiła 500 dzieci w zeszłym roku, jest znacznie gorsza niż choroba, która zabiła jedno dziecko. Pisarze, którzy sugerują inaczej, są żałośnie źle poinformowani. Podobnie jak ich czytelnicy.

Autor

Jonathan Howard

Dr Jonathan Howard jest neurologiem i psychiatrą z Nowego Jorku, który interesuje się szczepionkami na długo przed COVID-19.

PrzeglądIndeks postów SBMZasoby zewnętrzneKluczowe badania

Strony referencyjne to przeglądy tematów związanych z nauką i medycyną. Każdy z nich składa się ze zwięzłego przeglądu tematu z naukowego punktu widzenia, indeksu najistotniejszych postów na SBM, linków do niektórych rekomendowanych przez nas zasobów zewnętrznych oraz podsumowań najciekawszych i najważniejszych badań. Prace nad tymi stronami trwają, a my aktywnie je rozwijamy latem i jesienią 2013 roku, zaczynając od akupunktury, chiropraktyki, homeopatii i szczepionek & autyzm.

Przegląd akupunktury

Akupunktura to praktyka polegająca na wprowadzaniu bardzo cienkich igieł przez skórę w określonych miejscach ciała w celu wyleczenia i złagodzenia objawów. Ta praktyka ma kilka tysięcy lat i jest częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Jak praktykuje się dzisiaj, często łączy się go z innymi interwencjami, takimi jak przesyłanie małego prądu elektrycznego przez igły lub palenie ziół w punktach akupunkturowych (praktyka nazywana moxibustion).

Akupunktura została niedawno przeszczepiona na Zachód, płynąc na fali tolerancji dla nienaukowych praktyk terapeutycznych sprzedawanych jako „medycyna komplementarna i alternatywna”. Chociaż zwolennicy akupunktury odnieśli sukces we wprowadzaniu akupunktury do kultury, naukowa społeczność medyczna nadal nie zaakceptowała tej praktyki jako legalnej praktyki naukowej.

1. Akupunktura to przesąd przednaukowy

Zwolennicy często przytaczają starożytne dziedzictwo akupunktury jako cnotę, ale jest to raczej występek. Akupunktura została opracowana w kulturze przednaukowej, zanim zrozumieno cokolwiek istotnego na temat biologii, normalnego funkcjonowania ludzkiego ciała czy patologii choroby. Praktyki lecznicze w tamtych czasach były częścią tak zwanej medycyny opartej na filozofii, którą należy odróżnić od współczesnej medycyny opartej na nauce. Systemy oparte na filozofii rozpoczęły się od zestawu pomysłów dotyczących zdrowia i choroby i oparły swoje leczenie na tych pomysłach. Podstawowe założenia i wywodzące się z nich praktyki nigdy nie zostały poddane kontrolowanej obserwacji ani czemukolwiek, co można rozsądnie nazwać procesem naukowym.

Przykładem z zachodniej kultury medycyny opartej na filozofii była teoria humoralna – pogląd, że zdrowie jest wynikiem zachowania równowagi czterech humorów ciała, podczas gdy choroba odzwierciedla brak równowagi jednego lub więcej humorów. Leczenie miało zatem na celu zwiększenie lub zmniejszenie jednego lub więcej humorów (takich jak praktyka upuszczania krwi) w celu przywrócenia równowagi. Teoria humoru przetrwała kilka tysięcy lat w społeczeństwach zachodnich, utrwalona przez kulturę i moc oszustwa tkwiącą w anegdotycznych dowodach.

Akupunktura opiera się na wschodniej filozofii chi (pisanej również jako qi), która jest chińskim terminem oznaczającym rzekomą siłę życiową lub energię życiową, która ożywia żywe istoty. W tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM) chi przepływa przez kanały w ciele znane jako meridiany. Choroba wynika z zablokowania przepływu chi przez meridiany lub braku równowagi dwóch rodzajów chi (yin i yang). Akupunktura to praktyka umieszczania cienkich igieł w punktach akupunkturowych, które podobno pokrywają się z punktami, w których przecinają się południki, aby poprawić przepływ i przywrócić równowagę chi.

Nie ma więcej powodów, by wierzyć w realność chi tonosin cenna niż w cztery humory lub w skuteczność akupunktury, niż w skuteczność upuszczania krwi.

2. Akupunkturze brakuje wiarygodnego mechanizmu

Stulecia postępu w naszym rozumieniu biologii sprawiły, że pojęcie energii życiowej stało się niepotrzebne. Co więcej, nikt nie był w stanie wykryć energii życiowej ani sformułować naukowo spójnej teorii na temat tego, czym jest energia życiowa, skąd pochodzi i jak oddziałuje z materią lub innymi formami energii.