Categories
blog

To bardzo ekscytujący obszar, na który możemy się doczekać

To bardzo ekscytujący obszar, na który możemy się doczekać

Dane potwierdziły, że szczepionka stymulowała odpowiedź immunologiczną. Średnia odpowiedź nadwrażliwości typu opóźnionego u zaszczepionych pacjentów wzrosła ponad trzykrotnie w stosunku do wartości wyjściowej i była ponad dwukrotnie większa niż wskaźnik po immunizacji obserwowany u pacjentów, którzy otrzymywali sam GM-CSF (P

Mittendorf i współpracownicy przeanalizowali DFS na trzy sposoby: z zamiarem leczenia (ITT), na leczenie (ITT z wyłączeniem pacjentów, u których wystąpił nawrót podczas PVS i / lub rozwinął się drugi nowotwór złośliwy niezwiązany z piersią) oraz wcześniej określona analiza podgrup ograniczona do pacjentów z najwyższym poziomem HER2 ekspresja (IHC 2-3 +).

DFS faworyzowało szczepionkę we wszystkich trzech analizach, ale żadna z różnic nie osiągnęła istotności statystycznej:

ITT: 88% wobec 81% Na leczenie: 93,5% wobec 85,0% Ekspresja HER2: 93,8% wobec 88,8% (ITT), 100% wobec 88,8% (na leczenie)

„Obecne badanie dotyczyło sekwencyjnego stosowania trastuzumabu i szczepionki i zaobserwowaliśmy dwa wczesne nawroty i jedną sekundę nowotworu” – powiedział Mittendorf. „Stawiamy hipotezę, że jednoczesne stosowanie szczepionki z trastuzumabem może przeciwdziałać wczesnym nawrotom. Badanie fazy I z jednoczesnym stosowaniem wykazało, że połączenie jest bezpieczne”.

Ocena kliniczna GP2 jest w trakcie drugiego badania II fazy z udziałem pacjentek z rakiem piersi o wysokim ryzyku HER2 +. Wysokie ryzyko definiuje się jako nieosiągnięcie całkowitej patologicznej odpowiedzi po neoadiuwantowej chemioterapii i leczeniu celowanym w HER2 lub pacjenci, którzy przeszli operację z przodu i mają przerzuty do węzłów chłonnych.

Chirurg onkolog, który moderował sesję obejmującą prezentację Mittendorfa, powiedział, że wyniki są intrygujące, ale brak znaczącej różnicy w porównaniu z grupą kontrolną we wszystkich analizach wymaga ostrożności.

„To bardzo ekscytujący obszar i coś, na co możemy się doczekać” – powiedział MedPage Today A. Marilyn Leitch z University of Texas Southwestern Medical Center w Dallas. „Nadal mamy pacjentów, którzy ponoszą porażkę pomimo tego, jak dobrze radzą sobie w grupie pacjenci z rakiem piersi. To właśnie tego typu wydarzenia mogą pomóc nam radzić sobie z tymi pacjentkami”.

Charles Bankhead jest starszym redaktorem ds. Onkologii, a także zajmuje się urologią, dermatologią i okulistą. Dołączył do MedPage Today w 2007 roku. Śledź

Ujawnienia

Mittendorf ujawnił istotne powiązania z Galena Biopharma i Antigen Express. Jeden ze współautorów ujawnił istotny związek z Norwellem.

Główne źródło

Sympozjum na temat raka piersi

Źródło: Schneble EA i wsp. „Analiza pierwotna prospektywnego, randomizowanego badania II fazy szczepionki GP2 + GM-CSF w porównaniu z samym GM-CSF podawanym w leczeniu uzupełniającym pacjentom z rakiem piersi wysokiego ryzyka” BCS 2014; Streszczenie 134.

WASZYNGTON – Świat został zaskoczony wybuchem epidemii wirusa Ebola w Afryce Zachodniej i od tamtej pory walczy, aby nadrobić zaległości, z wieloma niepowodzeniami i tylko kilkoma jasnymi punktami na zdjęciu, powiedzieli międzynarodowi eksperci na międzynarodowej konferencji na temat środków przeciwdrobnoustrojowych i chemioterapii (ICAAC).

Według Barbary Knust, DVM z agencji National Center for Emerging and Zoonotic Infectious Diseases, początkowa odpowiedź CDC była oparta na latach doświadczeń z Ebolą.

W marcu agencja wysłała 20 pracowników, aby zrobili to, co CDC często robili wcześniej – pomogli kontrolować wybuch epidemii wirusa Ebola za pomocą takich rzeczy, jak zarządzanie danymi, śledzenie kontaktów i epidemiologia – powiedziała dziennikarzom.

Wydawało się, że to działa, aw maju agencja wycofała swoich pracowników, zadowolona – podobnie jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) – że najgorsze wkrótce się skończy.

Ale w następnych miesiącach stało się jasne, że działa „idealna burza” czynników, łączących się, by zepchnąć to, co było lokalną epidemią, w rozległą i śmiertelną epidemię, powiedziała.

Czynniki te obejmowały bardzo mobilną społeczność, która czasami ze złością sprzeciwiała się środkom kontroli epidemii – na przykład odpowiedniej kontroli infekcji i bezpiecznym praktykom pochówku – które zawsze działały w przeszłości.

idealica ceneo

W rezultacie wybuchła epidemia, która rozrosła się tak szybko, że „środki te nadal muszą zostać w pełni wdrożone” – powiedziała.

Obecnie CDC ma około 90 osób na ziemi w dotkniętych krajach – Gwinei, Liberii, Sierra Leone i Nigerii – i planuje wysłać zespoły do ​​pobliskich krajów, aby pomóc im przygotować się na wypadek dalszego rozprzestrzeniania się.

Knust był jednym z trzech mówców, którzy w ostatniej chwili dołączyli do programu ICAAC, aby uzupełnić obraz wirusa Ebola. Pozostali to dr Aneesh Mehta z Emory University School of Medicine w Atlancie i dr Gary Kobinger z kanadyjskiego National Microbiology Lab w Winnipeg w Manitobie.

Mehta był częścią 100-osobowego zespołu medycznego, który opiekował się dwoma amerykańskimi misjonarzami medycznymi, którzy zachorowali na wirusa i zostali przetransportowani drogą lotniczą do Atlanty w celu leczenia.

Oboje wyzdrowieli, a Mehta powiedział, że on i jego współpracownicy zdobyli pewne „kliniczne perły” z ich doświadczeń, które mogą pomóc przyszłym pacjentom, w tym pacjentom z Afryki Zachodniej.

Wśród nich, powiedział MedPage Today, była możliwość szybkiego korygowania określonych elektrolitów, szybkiej zmiany płynów dożylnych w celu dostosowania do zmieniających się potrzeb pacjentów oraz podawania wysokiej jakości płynnych składników odżywczych, aby pomóc w naprawie układu odpornościowego.

„Jedną z rzeczy, których się nauczyliśmy, była moc ścisłego monitorowania i opieki pielęgniarskiej na wysokim poziomie” – dodał, a obaj pacjenci stwierdzili, że jest to nieobecne w afrykańskim otoczeniu.

Chociaż początkowo opiekunowie nie mieli pojęcia, czego się spodziewać, obaj pacjenci byli bardzo podobni do innych ciężko chorych osób, powiedział Mehta i zareagowali na podobne interwencje.

Jedną z zalet zespołu amerykańskiego była codzienna praca laboratoryjna na miejscu, która nie jest dostępna dla afrykańskich lekarzy. Powiedział jednak, że amerykański zespół wykorzystywał również przyrządy medyczne do monitorowania biochemii krwi, które można również stosować w warunkach afrykańskich.

Według WHO epidemia spowodowała obecnie ponad 3700 przypadków i prawie 1850 zgonów, a leczenie wirusa Ebola jest jakąś formą opieki wspomagającej, o której mówił Mehta.

Ale kilka szczepionek i leków jest w przygotowaniu i mogą być gotowe na czas, aby wywrzeć jakiś wpływ na epidemię, powiedział Kobinger.

W szczególności, jest po prostu możliwe, że dwie szczepionki, które obecnie wchodzą w fazę I badań bezpieczeństwa, pokonają tę przeszkodę na czas, aby być pomocną.

Ale proces szybkiego dostarczania takich leków do kliniki nie jest łatwy – powiedział.

„Łatwo jest powiedzieć, że zróbmy badanie kliniczne, ale jest to bardzo złożone, szczególnie w obecnej sytuacji, w której tak naprawdę skupiamy się na reakcji na epidemię” – powiedział.

Z drugiej strony, jeśli okaże się, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne, mogłyby pomóc w reagowaniu na zdrowie publiczne poprzez przekonanie większej liczby pracowników służby zdrowia do wzięcia udziału, stwierdził Kobinger.

„Gdybyś mógł ich tylko chronić, miałbyś ogromny wpływ na reakcję”, powiedział, „ponieważ poszłoby więcej ludzi”.

W dłuższej perspektywie dostępność leków i szczepionek może zmienić oblicze wirusa Ebola. „Mam nadzieję, że to będzie ostatnia duża epidemia” – powiedział.

BARCELONA – Czy badania przedstawione na konferencji medycznej naprawdę mogą zmienić praktykę? Kardiolodzy spotykający się tutaj w zeszłym tygodniu twierdzą, że odpowiedź brzmi: tak, tak, tak i tak.

Cztery pozytywne odpowiedzi na cztery późno przełomowe badania, znane również jako Hot Line, – CvLPRIT, FAME-2, X-VeRT i PARADIGM-HF – na kongresie Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, potwierdziły status zmiany praktyki, a niewielu z nich zostało zakwestionowanych to twierdzenie.

Co dziwne, odkrycie, które wzbudziło największą uwagę zarówno lekarzy, jak i mediów – wyniki badania PARADIGM-HF – nie będzie miało bezpośredniego wpływu na prosty fakt, że lek testowany w tym badaniu, LCZ696, jest jeszcze nie dostępne klinicznie.

Jednak odkrycia z pozostałych trzech badań mogą znaleźć się w klinice lub laboratorium już jutro, ponieważ w każdym przypadku odkrycie dotyczy leku – Xarelto (rywaroksaban) – lub procedury – PCI – już w użyciu.

Ponadto we wszystkich trzech badaniach, X-VeRT, CvLPRIT i FAME-2, przeanalizowano praktyki, które niektórzy klinicyści już stosują, chociaż bez dowodów potwierdzających te praktyki.

Cath Lab wzywa

W przypadku CvLPRIT, który stwierdził, że podejście do PCI „zobacz, stentuj” zmniejszyło ryzyko kolejnych zawałów serca i śmiertelności w porównaniu z pacjentami, u których wykonano rewaskularyzację tętnicy zawałowej, stwierdzenie to jest nie tylko sprzeczne z aktualnymi wytycznymi, ale jest to wyraźnie widoczne, ponieważ wytyczne wskazują, że pierwotna całkowita rewaskularyzacja może spowodować uszkodzenie pacjenta.

W CvLPRIT 57% rewaskularyzacji zmian niezwiązanych z rakiem wykonano w czasie pierwotnej PCI, a pozostałe przed wypisaniem chorego ze szpitala. Rok temu badanie PRAMI wykazało korzyść dla całkowitej rewaskularyzacji wykonanej w czasie pierwotnej PCI.

Co w takim razie powinno być zrobione w laboratorium cath?

„Podsumowując, przesłanie jest jasne – dąż do pełnej rewaskularyzacji, aby zoptymalizować wyniki u pacjentów ze STEMI” – powiedział dr Daniel Simon z University Hospitals Case Medical Center w Cleveland.

Zauważając, że CvLPRIT dodał do wyników PRAMI, Sandeep Nathan, MD, University of Chicago Medicine, powiedział: „Te dane, na tle metaanalizy Baineya, dostarczają solidnych i jasnych podstaw do przeprowadzenia całkowitej rewaskularyzacji w najbliższym czasie po P-PCI IRA w STEMI. “

Lek. Med. Sunil Rao z Duke Cardiology powiedział, że przy dwóch randomizowanych badaniach z podobnymi wynikami „spełniłoby to kryteria wysokiego zalecenia w wytycznych”, ale dodał, że najpierw chciałby dokładniej przeanalizować wyniki CvLPRIT ”. , w jaki sposób leczono pacjentów z ramienia kontrolnego, przed przyjęciem tej strategii hurtowo ”.

Bernard Gersh, MB, ChB z Mayo Clinic, powiedział MedPage Today, że „to naprawdę krok bliżej do całkowitej rewaskularyzacji”. To, co jest teraz potrzebne, powiedział Gersh, to próba porównująca pierwotną całkowitą rewaskularyzację z podejściem etapowym, „ponieważ nadal nie wiemy, jakie jest optymalne okno – jak długo powinniśmy czekać przed zabraniem pacjenta z powrotem do laboratorium cath? “

W pogoni za FAME

Inny zmieniający praktykę wynik PCI w ESC pochodzi z FAME-2, który dostarczył dowodów na to, że interwencjoniści czekali 7 długich lat, aby usłyszeć: stentowanie naprawdę daje przewagę nad terapią medyczną pacjentom ze stabilną chorobą wieńcową.