Categories
blog

Oyunlar için titiz planlamanın ve oyun sonrası yaşam planlamasının raydan çıkması kötü.

Oyunlar için titiz planlamanın ve oyun sonrası yaşam planlamasının raydan çıkması kötü.

Şu anda önemli olan tek şey bu. Derinlerde herkes bunu bilir. Ancak bazen, herkesin bildiği şeyi yüksek sesle söyleyecek birine ihtiyaç duyarsınız.

Bunun için Kanada’nın Olimpiyat yetkilileri ve sporcuları selam vermelidir. Kahretsin, tüm ülke yapmalı. Neden olmasın. Bugün dünya lideriyiz. Öyleyse kutlayın. Şu anda hepimizin kullanabileceğimizi Tanrı biliyor.

Bu CBC Sports günlük haber bülteni The Buzzer’dan bir alıntıdır. Buradan abone olarak sporda neler olup bittiğini öğrenin.

Kanada Olimpiyat Komitesi (COC) ve Kanada Paralimpik Komitesi (CPC), planlandığı gibi devam ederlerse 24 Temmuz’da başlayacak olan Tokyo Oyunlarında yarışmaları için sporcu göndermeyeceklerini söylüyor.

Sporcu Komisyonları, Ulusal Spor Organizasyonları ve Kanada Hükümeti tarafından desteklenen COC ve CPC, “2020 yazında Kanada takımlarını Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına göndermeme konusunda zor bir karar verdiklerini” söylüyor.

İki komite, Uluslararası Olimpiyat Komitesini (IOC), COVID-19 salgını sırasında sporcuların ve halkın güvenliğini gerekçe göstererek Oyunları bir yıl ertelemeye çağırıyor.

Komiteler Pazar gecesi yaptıkları açıklamada, “Bu yalnızca sporcu sağlığı ile ilgili değil – halk sağlığı ile ilgili.”

Dünya Atletizm başkanı IOC, Temmuz Olimpiyatları için ‘ne bizimrulet uygulanabilir ne de arzu edilir’ diyor Tokyo Olimpiyatları için ‘iptal gündeminde değil’

“COVID-19 ve ilişkili riskler nedeniyle, sporcuların bu Oyunlara yönelik antrenmana devam etmeleri, sporcularımız ve ailelerinin ve daha geniş Kanada toplumunun sağlığı ve güvenliği için güvenli değil”. 

Kanada komiteleri tarafından yapılan açıklamanın ardından, Avustralya’nın misyon şefi Ian Chesterman, Oyunların Temmuz ayında yapılamayacağının açık olduğunu söyledi ve 2021’e ertelenmeleri çağrısında bulundu.

Pazartesi günü, Rus Olimpiyat Komitesi (ROC), IOC’nin Tokyo Oyunlarını ertelemeyi düşünmek için zaman ayırma yaklaşımını destekledi ve organı eleştirenleri kınadı.

ROC, “Oyunları sahnelemekten sorumlu kuruluşlara baskı yapma ve onları aceleci kararlar almaya zorlama girişimlerini kabul edilemez olarak görüyoruz.” Dedi.

Pazartesi günü, Başbakan Justin Trudeau, hastalığın yayılmasını önlemek için gereken sosyal mesafenin bir örneği olarak COC’nin kararına övgüde bulundu.

Trudeau Ottawa’daki günlük brifinginde, “Kanada Takımı ve Kanada Paralimpik Takımı, bu yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına sporcu göndermeme konusunda zorlu bir karar verdiler.” Dedi. “Bunun birçok insan için – sporcular, antrenörler, personel ve taraftarlar için yürek burkan olduğunu biliyorum.

“Ama bu kesinlikle doğru bir karar ve herkes kendi yolundan gitmeli.”

Avustralya, sporculara ertelenen bir Olimpiyatlara hazırlanmalarını söyledi

Bir parlamento oturumunda konuşan Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Koronavirüs salgını nedeniyle Oyunların tam olarak yapılamaması durumunda Tokyo Olimpiyatlarının ertelenmesinin kaçınılmaz olacağını söyledi.

“Oyunları tam bir şekilde yürütmek zorsa, erteleme kararı kaçınılmaz olur.” Dedi.

Abe, IOC’nin ertelendiği takdirde erken bir karar vereceğini umduğunu, çünkü sürecin çok fazla çalışma gerektireceğini ve mümkün olan en kısa sürede başlaması gerektiğini söyledi.

COC’nin Pazar günü yaptığı açıklamada halk sağlığı tehdidinin kapsamına da değinildi.

“Virüsü barındırmak bizim en büyük endişemiz olmalı. Spordan çok daha önemli olan küresel bir sağlık krizinin ortasındayız” dedi.

COC Atletler Komisyonu başkanı Seyi Smith, kararın insanların güvende olmasını sağlayacak ve aynı zamanda Kanada’nın en iyi rekabetçi takıma sahip olmasını sağlayacağını söyledi.

Smith, “Buraya ulaşmak kolektif bir süreç oldu” dedi.

İZLE | Rob Pizzo, COVID-19’un spor dünyasını nasıl kapattığını anlatıyor:

COVID-19 spor dünyasını kapatıyor

Spor Dalları

10 ay önceVideo7: 01

CBC Sports’tan Rob Pizzo, pandemi nedeniyle ertelenen veya iptal edilen olayların sayısı hakkında. 7:01

COC yetkililerinin tüm Pazar gününü Sporcular Komisyonu’nun 14 üyesini nasıl ilerleyeceklerine dair fikirlerini almak için arayarak geçirdiğini söyledi.

“Sporda ve hayatta en kötü şey belirsizlik. İnsanlar hasta, insanlar ölüyor.”

AÇIKLAMA: Kanada Olimpiyat Komitesi ve Kanada Paralimpik Komitesi, Kanada takımlarını 2020 yazında Olimpik ve Paralimpik Oyunlara göndermeme konusunda zor bir karar verdi: https://t.co/HyOBA5wwp4 pic.twitter.com/x9OWABVxMA

– @ TeamCanadaPR

Hareket, IOC’nin Pazar günü erken saatlerde yapılan acil bir toplantının ardından 2020 Olimpiyatlarını ertelemeyi düşünmenin bir ay alacağını söylemesinden saatler sonra geldi.

Ancak IOC, bir haber bülteninde, yaklaşan Oyunlarla ilgili olarak “iptalin gündemde olmadığını” belirtti.

‘Hepsi bir arada’

Pazar gecesi sporculara yazdığı bir mektupta, Kanada’nın misyonu şefi Marnie McBean rahatlık sağlamaya çalıştı.

McBean, “Bu notun kısmen hem ezici hem de rahatlatıcı olduğunu hayal edebiliyorum. Bazı gerçek kararları bekliyorduk,” dedi.

“Lütfen Kanada Ekibi olarak ve bir ülke olarak hepimizin bu işte birlikte olduğumuzu unutmayın. Olimpiyatların herkes için güvenli ve sorumlu olduğu zaman gerçekleşmesi anahtarıdır” dedi.

IOC’nin Sporcular Komisyonu’nun bir üyesi olan ve IOC’nin Olimpiyatlara planlandığı gibi devam etme niyetinin erken bir eleştirmeni olan beş kez Olimpiyatçı Hayley Wickenheiser, COC’nin duyurusuyla gurur duyduğunu söyledi ve bir sosyal medya gönderisinde şunları yazdı: “Lider dünya. Bu akşamla çok gurur duyuyorum. “

Bir performanstan, rekordan veya madalyadan daha fazlası. Daha büyük bir şeyin parçası olmakla ilgilidir. #TeamCanada pic.twitter.com/93vvTRzDfE

– @ TeamCanada

Olimpiyatlara Tokyo’da başlamayı uman dünya şampiyonu yüzücü Maggie MacNeil, Instagram gönderisinde kararı anladığını, ancak yine de hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

“Kanada Takımının Tokyo 2020 Olimpiyatları’na bir takım göndermeyeceğini duymak zordu, ancak bunun sporcuların ve toplumun yararına olduğunu biliyorum.

“Doğru seçim yapıldı, ancak bu işi daha da kolaylaştırmıyor.”

Dünyaya liderlik ediyor. Bu akşam 🇨🇦 ile çok gurur duyuyorum. #dotherightthing https://t.co/tdqGPAzon3

– @ wick_22

Kanada Paralimpik Komitesi başkanı Marc-André Fabien, küresel komitenin sağlığının öncelik olduğunu söyledi.

Fabien, “Oyunları iptal etmenin bir değerlendirme olmadığı için rahatladık, ancak bir karara ilişkin dört haftalık bir zaman çizelgesinin yeterince yakın olmadığını ve Oyunların bir yıllık ertelenmesinin gerçekten tek seçenek olduğunu düşünüyoruz.” Dedi. Bir deyim.

Miras Bakanı Steven Guilbeault, kararın bu koşullar altında yapılacak doğru şey olduğunu söyledi.

Guilbeault yaptığı açıklamada, “Sporcularımız için: Bu zamanda ülkenizi temsil etmek, sağlığınızı ve çevrenizdekilerin sağlığını korumak anlamına da gelir.” Dedi.

IOC’nin sahasında top

Olimpik sporculara gönderilen ayrı bir mektupta, IOC başkanı Thomas Bach, “çok çalışıyoruz ve bu tartışmaları önümüzdeki dört hafta içinde tamamlayacağımızdan eminiz” güvencesi verdi.

COC ve CPC, IOC’nin Tokyo 2020 Oyunlarını iptal etmeyeceğine dair güvencesi için minnettar olduklarını ve olası bir erteleme ile ilgili karar verme sürecini hızlandırmanın önemini anladıklarını söylüyor.

Açıklamada, “Ulusların sağlığını ve iyiliğini korumanın ve virüsü kontrol altına almanın en büyük endişemiz olması gerektiğini kabul ettiği için IOC’yi de alkışlıyoruz. Spordan çok daha önemli bir küresel sağlık krizinin ortasındayız.”

Koronavirüs salgınının dünya genelindeki sporları nasıl etkilediğine dair son haberler:

IOC, Japonya 2020 Olimpiyatlarını gelecek yıl 2021’e taşımayı kabul etti atletizm dünyaları 2022’ye geçebilir CFL, 1 Mayıs’ta beklenen Montreal Grand Prix’sinin küresel taslak kararını erteliyor

Tokyo 2020 Oyunları 2021’e taşındı

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Salı günü Yaz Olimpiyatlarının türünün ilk örneği olarak ertelendiğini duyurdu, dünya çapında günlük yaşamı durduran ve Temmuz ayında dünya çapında büyük bir toplantı için planlamayı sanal hale getiren koronavirüs salgınının gerçeklerine boyun eğdi. imkansızlık.

IOC, Tokyo Oyunlarının “sporcuların, Olimpiyat Oyunlarına katılan herkesin ve uluslararası toplumun sağlığını korumak için 2020 yazından sonra, ancak 2021 yazından sonra olmayacak şekilde yeniden planlanması gerektiğini” söyledi.

Tokyo Olimpiyatları resmi olarak 2021 Analizine ertelendi Kanada’nın Olimpiyat çekilişi pek çok seviyede çalışıyor

İkinci Olimpiyat Oyunları olan Tokyo’ya katılmaya hak kazanan Kanadalı güreşçi Erica Wiebe, “Mutlak rahatlama. Heyecan. Belirsizlik. Eşi görülmemiş zamanlarda yaşıyoruz,” dedi. “2021’de her zamankinden daha hazır olacağız ve Maple Leaf’i mümkün olduğunu düşündüğümden daha fazla gururla takacağız.”

COC başkanı Seyi Smith, ülke sporcularına yönelik duygularının karışık olduğunu söyledi.

“Artık herkesin pandemiye karşı kolektif sorumluluğuna odaklanabilmeleri iyi,” dedi. “Oyunlar için titiz planlamanın ve oyun sonrası yaşam planlamasının raydan çıkması kötü.

IOC başkanı Thomas Bach, Japonya Başbakanı Abe Shinzo ile yaptığı görüşmede 2020 Olimpiyatları için yeni tarihleri ​​açıklamadı. Seçeneklerden biri 23 Temmuz-Ağustos olabilir. 8. Bu, şimdi ertelenen Temmuz 24-Ağustos’tan itibaren tam olarak bir yıl. 9 tarih.

World Athletics, 2021 dünya şampiyonasını geri püskürtmeyi düşünüyor

Ore, Eugene’deki pist dünya şampiyonaları, Olimpiyatlar ertelendikten sonra 2021’den 2022’ye taşınabilir.

World Athletics, organizatörlerle “2022 tarihleri ​​de dahil olmak üzere alternatif tarihler” hakkında konuştuğunu söylüyor.

Eugene’deki şampiyonalar 6-15 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında oynanacak. 2020 için başlangıçta planlanan aynı Temmuz-Ağustos aralığı gelecek yıl kullanılırsa, bu Olimpiyatlarla çelişir.

World Athletics, ertelemeyi ve 2020 programında koronavirüs salgınının neden olduğu tahribatı hesaba katmak için yeni bir yeterlilik sistemine baktığını da ekliyor.

[BENZER]

COC, sporcular için mevcut tehlikenin Temmuz Olimpiyatlarından çekilme kararına yol açtığını söyledi

CFL küresel taslağı Nisan ortası için erteledi

Kanada Futbol Ligi, Salı günü COVID-19 salgını nedeniyle 2020 küresel taslağını erteledi.

Taslağın 16 Nisan’da yapılması planlanıyordu.